Banka Kara Listedeyken Kredi Alınabilir mi ?

Her şeyin aşırısı ve dikkatsizliği zarar getirir. Bankalardan hizmet aldığınızda veya herhangi bir banka ürününü kullandığınızda, kesinlikle ödemelerinizi düzenli yapmaya gayret etmeniz gerekiyor. Aksi halde kara listeye düşme durumu ile karşılaşır ve uzun vadede banka hizmetlerinden yararlanamazsınız. Banka kara listedeyken kredi alınabilir mi sorusu ile ilgili yapacağınız araştırmalarda çok sayıda karşınıza makale ya da bu hizmeti veren bazı kurumlar çıkacaktır.

Ancak bu kurumların tamamen bankalardan bağımsız çalıştığını ve verdikleri krediyi senet ile vermektedirler. Bir diğer deyimle tefecilere denk geleceksiniz. Yani yağmurdan kaçayım derken doluya tutulacaksınız. Bu nedenle elinizde olan ya da olmayan bir nedenden dolayı kara listeye girmiş iseniz kesinlikle bankalara danışmadan şahsi ya da kurumsal firmaların verdikleri kredilere başvurmanızı önermiyoruz.

Banka kara listedeyken kredi alınabilir mi sorusuna verilecek en net yanıt, kesinlikle “hayır” olmalıdır. Daha önceki konumuzda “kredi notu yükseltme teknikleri” başlığında anlattığımız detayları inceleyerek biraz da sabırlı olarak bir süre sonra kara listeden çıkabilirsiniz. Ancak başında da dediğimiz gibi kara listeye giren biri bankadan kredi kullanamaz.

Her ne kadar bazı firmalar belli bir ödeme bedeli karşılığında kredi çekeceklerine dair söz verseler de genellikle ya kendi bütçelerinden banka ile anlaşmalı bir şekilde çok yüksek geri ödeme tutarları karşılığında verirler ya da senet yaptırarak kredi verirler ki bu da hiç doğru olmayacaktır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir