Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir ?

Kredi notu düşük olan kişiler kredi çekerken veya kredi kartı talep ederken birçok güçlükle karşılaşmakta ve genellikle ret cevabı almaktadır. Kişilerin kredi notu KKB ve TBB kurumları tarafından kayıt altında alınmaktadır. Kredi notu hesaplamada; ödeme geçmişiniz, borç durumunuz, çektiğiniz krediler, kredi kartı limiti ve kredi risk raporu etkili olmakta ve buna göre kredi notu hesaplanmaktadır. Kısacası bankacılık hizmetlerinin geri ödemelerinde müşterinin sadık olup olmadığını belirlemek için müşterilerin bankacılık geçmişleri araştırılmakta ve buna göre bir not aralığı belirlenmektedir. Bu nedenle de 10 yıllık ödeme geçmişiniz kredi notunuzu belirlemek için araştırılmalı böylece banka kredi notum düşük nasıl yükselir? Sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Kredi notunuz düşük ise yükseltebilmek için yapılması gereken şeylerin başında borçlarınızın tümünü ödemek olmalıdır. Kredi borcu, kredi kartı borcunun ve en son fatura borçları da kredi notunu etkileyen etmenler arasında yerini aldı. Buna göre bütün borçların geri ödemesi yapıldıktan sonra belirleyeceğiniz stratejilerle kredi notunuz yükselebilir.

Bütün borçlarınızı ödeyebilmek için bankalardan borç transferi adı altında kredi talep edebilir ve bütün borçlarınızı tek hesap altında toplayabilirsiniz. Daha sonra da bankanızdan düşük limitli bir kredi kartı talep etmeli ve her ay düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Eğer kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız, kredi kartınızın aylık asgari miktarını değil tüm borcunu ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartı borcunu da hesap kesim tarihinden önce ödemek yine kredi notunun yükselmesi için önemli bir rol oynamaktadır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir