Başbakanlık Bursu

Her sene düzenli olan başbakanlık tarafından üniversite öğrencilerine destek olmak amacı ile burs verilir. Öğrencilerin daha rahat etmesi açısından sağlanan başbakanlık bursu, “geri ödemesiz burs”lar arasında yer almaktadır. Bursu alan öğrenciler, okul hayatlarını daha rahat bir düzeyde bitirebilirler.

Başbakanlık Bursu

Başbakanlık bursu, sadece başarılı olan öğrencilere verilir. Yani diğer burslarda konulan öncelikler burada kalkıp yerini tamamen öğrencinin ders durumuna bırakmaktadır. Bursu, yine diğer burslarda olduğu gibi Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) veriyor. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, KYK bursu başvuru sürecinde KYK’nın resmi web sitesinden başvurmaları gerekiyor.

Rahat bir okul hayatı geçirmek isteyen öğrenciler için en güzel fırsatlardan biri olduğunu söyleyebileceğimiz Başbakanlık bursu ile beklediğiniz rahatlığı bir nebze de olsa elde edeceksiniz. Geri iadeli olmaması da ayrıca bursun güzelliklerinden bir tanesidir. Ancak başında da dediğimiz gibi başbakanlık bursu, sadece başarılı öğrencilere verilmektedir. Bu anlamda kendinize güveniyorsanız kesinlikle üniversitenin zorlu olanaksızlıklarından sıyrılmak için başvuruda bulunmanızı öneriyoruz.

Belki bunları da beğenirsin...

1 Yorum

  1. Ocak 27, 2016

    […] Başbakanlık Bursu […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir