Başkasının Kredi Notunu Öğrenme

Son yılların yükselen trendi findeks kredi notu banka ve banka müşterilerin yoğun ilgisi görmektedir. Kredi notu sorgulaması yapılırken kişi ya da kurumlar kendi kredi notlarını öğrenirken yine aynı platform üzerinden başka birine ait kredi notu da öğrenilebilir. Şahsi kredi notu sorgulaması kadar kolay olmasa da yine de öğrenmenin belli yolları vardır. Bir başkasının kredi notunu öğrenme işlemi için öncelikle Findeks’e giriş yapmalı ve kişinin kredi notunu öğren sekmesini açmak gerekmektedir.

Sırası ile açılan sayfada kredi notu öğrenmek istediğiniz kişinin T.C. kimlik numarasını, hangi banka ile çalışıyor ise o bankanın adını ve kişinin telefon numarasının belirtilen alana yazılması gerekir. Tüm bu işlem adımlarını uyguladığınızda kredi notunu sorgulamak istediğiniz kişinin cep telefonuna sms gönderilmekte ve kişinin giden mesaja evet yazarak onay vermesi gerekmektedir. Başkasının kredi notunu öğrenmenin işlem bedeli 7-8 TL olabilmektir. Başkasına ait kredi notunun öğrenilmesi için sisteme girmiş olduğunuz telefon numarasının güncel olması ve giden mesaja evet yanıtının verilmiş olması gerekir.

Ticari ortaklıklar öncesi, ev ya da iş yeri kiraya vermeden önce veya başka birine kefil olmadan önce başka birine ait kredi notunu öğrenerek ortaya çıkan tabloya göre birtakım adımlar izlenebilmektedir. Kişinin ödeme geçmişi yalnızca bankaların mağduriyetlerinin önlenmesi için değil şahıslar arasındaki ekonomik ilişkileri etkilemektedir. Bu nedenle ticari herhangi bir adım atmadan önce muhakkak başkasına ait kredi notunun öğrenilmesi gerekmektedir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir