Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar araması yapılırken, kredi kartı borç transferini pek çok banka uygulamaktadır. Halk arasında borç kapatma kredisi veren banka olarak adlandırılan yöntem ile banka ile yeni bir sözleşme yapmanız olasıdır. Borç transferini gerçekleştireceğiniz banka, borcunuz olan bankaya para gönderir ve o bankada bulunan borcu kapatır. Bu durum ile de transferi yapacak olan bankaya borçlu olursunuz.

Borç kapatma kredisi kişilerin bankalara ödeyemediği borçların faiz eklenmesi ile yeni bir banka yapılanmasını sağlamaktadır. Her banka farklı vade seçenekleri ve ek masraflar sunarken, pek çok banka borç transferi uygulamasını gerçekleştirmektedir. Bunun haricinde borç transferi yapmanın avantajlarından biri de borçların bir tek bankada toplanmasıdır. Bu tür bir krediden faydalanabilmek için transferi gerçekleştirecek olan bankaya müracaat etmeniz ve olumlu yanıt almanız gerekir.

Başvuru esnasında bankayı ikna etmeniz önemlidir. Borç kapatma kredisi verenler arasında Denizbank, Finansbank, Odeabank, Vakıfbank ve  aynı zamanda da Akbank başta yer almaktadır. Borç kapatma kredi koşulları arasında ise; Borcun, kredi kartı, taşıt ya da ihtiyaç kredisi olması gerekmektedir. KMH ve konut kredisi borç transferi yönteminin geçerli olmadığı kredi ürünleridir. Kredi kartı ya da bütün borçlardan daha düşük olan meblağlar transfer edilmektedir. Yapılacak olan işlemin herhangi bir EFT masrafı da yoktur. EFT işlemi yapılan günün bir sonraki günü karşı bankaya ulaşmaktadır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir