Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016

Sosyal yaşam standartlarını iyileştirebilmek için devlet destekli imkanlar sunulmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından devlet destekli evlilik kredisi 2016  alınabileceğini biliyor muydunuz? Belirlenen şartlara göre evlenmek için hazırlıklar yapmaya başlayan genç çiftlere maddi anlamda parasal destek sağlanması için faizi olmayan evlilik kredisi verilmektedir.

2016 yılı için devlet destekli evlilik kredisi şartları; öncelikle evlenecek olan kişilerin 18 ile 24 yaş arasında olması gerekmektedir. Evlenmek isteyen kişilerin maddi şartlarının oluşmasına engel teşkil etmesi ve Türk Ceza Kanununda belirlenen ağır suçlardan herhangi birinden ceza almamış olmak gerekmektedir. Yukarıda sıralamış olduğumuz şartları sağlarsanız faizi olmayan bu krediyi alabilirsiniz. Faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz 10.000 TL evlilik kredisi alınabilir. Alınan devlet destekli evlilik kredisinin geri ödeme 4 yıl olmakta ve kredi kamu bankası aracılığı ile vatandaşlardan geri ödeme talep edilmektedir.

Eğer evlenilen ilk yıl çocuk sahibi olunur ise evlilik kredisi alan kişiler kredinin geri ödemesini 1 yıl daha erteleyebilirler. Devlet destekli evlilik kredisi alçak kişiler eğer üniversite mezunu ise yaşının en yüksek 26 olması gerekmektedir. Evlenecek olan kişilerden herhangi biri yetim ya da devlet yurtlarında büyümüş ise devlet destekli evlilik kredisiniz geri ödemesine 2 yıl sonra başlayabilirler.

Devlet desteği ile birlikte verilen evlilik kredisi bankalar vasıtasıyla çiftlere verildiği için evlenmeyi düşünen kişilerin yapması gereken banka şubelerine bireysel müracaat etmeleridir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir