Eğitim Kredisi Şartları

Ülkemiz devlet ve resmi bankaların müşterilerine sundukları hizmetlerden biri olan eğitim kredisi, belli şartlar yerine getirildiğinde verilen bir hizmettir. Eğitim kredisi şartları, öğrenci, veli ve bankalar arasında, her iki tarafın da güven içinde kalmasını sağlayan kurallardan oluşmaktadır. Ancak her bankanın kendine göre bir şartnamesi vardır. Yani kimi bankada şartlar değişik olabiliyor.

Eğitim Kredisi Şartları

Tabi şartlar her ne kadar değişik olursa olsun, istenen evraklar genel olarak aynıdır. İkametgâh belgesi, öğrenciliği kanıtlayan bir belge ve nüfuz cüzdanı fotokopisi ile birlikte adres bilginizin üzerinde yer aldığı herhangi bir fatura (elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu) olması gerekiyor. Bunun dışında bir de sabit bir ücret sahibi olmanız da önemli eğitim kredisi şartları içinde yer almaktadır.

Her sene yüz binlerce öğrencinin başvuruda bulundukları eğitim kredisi ile okul hayatının çok daha keyifli geçtiğini söylememiz gerekiyor. İlkokuldan yüksek lisans, mastır ve doktora eğitim sürecini daha iyi bir şekilde atlatmak için eğitim kredisi nasıl alınır hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz. Bunun için de yapmanız gereken tek şey çalıştığınız bankanın iletişim bölümünden ya da size en yakın banka şubesine uğramak olacaktır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir