Ev Hanımlarına Kredi Nasıl Veriliyor

Günümüzde artık kredi çekmek kolaylaşırken, ev hanımlarına da kredi vermekte olan bankalar çoğalıyor. Her ne kadar bizler ev hanımlarına çalışmayan gözüyle bakılsa da bankalar bunu bu şekilde görmüyorlar. Bankalar için ev hanımları, işsiz ya da öğrencilerden farklı değildir. Bankalar bu tarzdaki krediyi Gelir Belgesiz Kredi olarak veriyor ve buna da ihtiyaç kredisi olarak değerlendiriyor. Ev hanımlarına kredi nasıl veriliyor? sorusuna gelince, çalışmayan ya da öğrenci için geçerli olan gelir belgesi olmayan kişilerin bankaların sunduğu kredi hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Ve elbette ki ev hanımlarına da kredi verilmektedir ancak bankalar bu krediyi sağlarken bir takım finansal ve kişisel durumları da göz önünde bulundurmaktadır. Bu durumlardan önemli olanı ise mevcut borç durumudur. Hali hazırda çekilmiş olan bir kredi söz konusu ise ve borcu da henüz bitmemişse, talep olumsuz olarak sonuçlanabilir.  Peki ev hanımlarına kredi sistemi nasıl işliyor? Kredi kartı kullanmakta olan ve ödemelerini de düzenli şekilde gerçekleştiren ev hanımları son derece rahat olarak ihtiyaç kredisine başvurarak, kredi çekebiliyorlar. Yalnızca kredi kartı değil, geçmişte kredi kullanarak ödemelerini de düzenli olarak yapmış olan tüketicilere de kredi talebi olumlu olarak dönülmektedir.

Ev hanımlarına kredi imkanı için; Kredi notu yüksek olan her vatandaş dilediği bankaya giderek kredi talebinde bulunabilir ve talep ettiği miktarı bankadan çekme olanağını yakalayabilir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında ise başta Garanti Bankası, Finans Bank, TEB ve Deniz Bank yer almaktadır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir