Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı

Bankacılık işlemlerinden faydalanabilmek, kredi alabilmek ve kredi kartı talep edebilmek için kredi notunuzun belirlenen sınırın üzerinde olması ve kara listeye girmemiş olmak gerekmektedir. Kredi başvurusunda bulunmadan önce Findeks kredi notu kaç olmalı? Sorusunun cevabını öğrenmek tüketicilerin başvurularında herhangi bir sürprizle karşılaşmamaları açısından oldukça önemlidir.

Findeks kredi notu 0 ile 1900 arasında rakamlarla ifade edilmektedir ve bu rakam aralığına göre müşteriler belirli renklerle ifade edilmektedir. 0-799 arsı çok riskli, 800-1299 arası orta riskli, 1300-1499 arası az riskli, 1500-1699 arası iyi ve 1700-1900 arası da çok iyi olarak renklendirilen müşteriler bankacılık hizmetlerinden Findeks kredi notu puan aralığına göre yararlanabilmektedirler.  Findeks kredi notu arttıkça bankaların size karşı olan risk tutumu azaldığı için bu değerlere göre kredi hizmetlerinden yararlanabilmektesiniz.

Kredi kartı alabilmek ya da kredi kullanabilmek için Findeks kredi notunuzun 1500’ün üzerinde olması gerekir. Eğer Findeks kredi notunuz 1500’ün altındaysa bankalardan kredi ürünleri için red cevabı alabilirsiniz. Findeks kredi notunun yüksek olmasının en büyük avantajı; kredi notu iyi ve çok iyi olan müşterilere birçok banka düşük faiz oranları ile hizmet sunmaktadır. Bankaların düşük faiz oranlarından faydalanabilmek için Findeks kredi not aralığı açık yeşil ve koyu yeşil renklendirmesinin içinde yer alması gerekir. Ortalama bir not düzeyine sahip müşteri yüzde 60 faiz oranı öderken yüksek not aralığında olan müşteriler yüzde 2 ve 3 gibi düşük faiz oranları ile kredi alabilmektedir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir