Kaymakamlık Bursu

Eğitim ve öğretim hayatının başarılı bir şekilde tamamlanması belli şartlara bağlıdır. Özellikle de ekonomik şartlar bu anlamda oldukça önemli konulardan biridir. Dar gelirli öğrencilere yönelik yapılan resmi ve özel kurum çalışmaları sayesinde ekonomik düzeyde bir rahatlamanın olduğunu söylememiz gerekiyor. Her yıl Şubat ve Eylül aylarında başvuru kabul eden Kaymakamlık bursu ile okul hayatınıza engel olan ekonomik sorunları atlatabilirsiniz.

Kaymakamlık Bursu

Burs, geri ödemesiz olduğu için de ayrıca rahat edeceksiniz. Burs, üniversite öğrencilerine yönelik verilmektedir. İkinci öğretim dâhil olmak üzere tüm üniversitelilerin başvurabileceği Kaymakamlık bursu ile daha rahat bir şekilde okul hayatınızı tamamlayabilirsiniz. Başvuru için gideceğiniz adres ise ikametinizin olduğu ilçenin kaymakamlığı olacaktır.

Kaymakamlık bursu için gerekli belgeler şunlardır;

  • Öğrencinin T.C kimlik fotokopisi
  • Öğrenci adına açılmış banka hesabına dair bilgileri içeren bir kâğıt (IBAN numaranız da yer alsın)
  • Öğrenci belgesi
  • 1 adet vesikalık fotoğraf
  • İkametgah (artık online sistem kullanıldığı için gerekmeyebilir)
  • Kaymakamlık ’tan alınan başvuru formu (formu doğru bir şekilde dolduracaksınız)

Tüm bu belgelerinizi hazırladıktan sonra başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Okul hayatında masraflara takılmadan daha rahat bir eğitim sürecinden geçmek ve ailenizin maddi olanaklarını zorlamadan kısmen de olsa faydasını görebileceğiniz kaymakamlık bursu ile okulunuzu çok daha rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve detaya ulaşmak için size en yakın kaymakamlığa başvurabilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir