Kefilsiz Öğrenci Kredisi

Öğrencilik yıllarının ekonomik bir düzeyde devam etmesi adına bazen kredi başvurusunda bulunmak zorunlu bir hal alıyor. Tabi durum buradan bakıldığı kadar da kolay olmayabiliyor. Bankalardan kredi alabilmek için sabit bir gelirinizin olması ve bu geliri belgeleyebiliyor olmanız gerekiyor.

Aksi halde işiniz biraz daha zorlaşacaktır. Ancak alternatif olarak yine bankalar farklı bir uygulama yaparak, öğrencilerin kefilsiz kredi almalarına olanak sağlıyorlar. Çoğu bankanın vermiş olduğu bu hizmetleri değerlendirerek de yine ihtiyaçlarınızı ertelemeden giderebilirsiniz.

Kefilsiz öğrenci kredisi nasıl alınır?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor ki kendinize ait bir banka hesabınızın olması gerekiyor. Eğer böyle bir hesabınız var ise ve hesabınızda da birikmiş bir paranız varsa, bankalardan kefilsiz öğrenci kredisi alabilirsiniz. 25,000 TL’ye kadar 36 ayla kredi veren banaklar, kefil olmadan ancak bahsettiğimiz şekilde kredi vermektedirler.

Hangi bankalar kefilsiz öğrenci kredisi veriyor?

Ülkemizde çoğu banka, belirttiğimiz şartlar dahilinde öğrencilere kefilsiz kredi vermektedir. Dilerseniz bankalar ve müracaat şekilleri hakkında kısaca bilgi verelim.

Deniz Bank: Kredim yazıp bir boşluk TC kimlik numaranızı 3280’e SMS gönderin. Kısa sürede olumlu veya olumsuz cevap alacaksınız.

Finansbank Kefilsiz Kredi: TC kimlik numaranızı 5030′ a SMS göndermeniz durumunda, kefil ya da kefilsiz kredi alabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Garanti Kefilsiz Kredi: Kredi yazıp TC kimlik numaranızı 3340’a göndererek de yine bankanın bildirimine göre kefilsiz ya da gelir belgeli kredi alabileceğiniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir