Kredi Kartı Limiti Arttırma

Kullandığınız kredi kartının limiti ilk zamanlarda yetersiz bir miktarda olabilir. Aslında bankalar kredi kartı verirken daha çok düşük limitlerde vermektedirler. Bir de son zamanlarda Banka Denetleme Kurulu (BDK)’nın getirdiği yeni yasaya göre bir kişinin maaşının en fazla bir kat fazlası bedelinde kredi kartı verilmektedir. Ancak bu durum sürekli olarak geçerli değildir. Yani bankalarla yapacağınız çalışmalarınızda ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparsanız ve kredi kartınızı sürekli olarak kullanırsan kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Zaman zaman yetersiz kalan kredi kartı miktarlarının sıkıntıları ile karşı karşıya kalmamak adına kendiniz de başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak başvuru yaptığınızda çalıştığınız banka, gelirinizin yükseldiğine dair belge isteyecektir. Bu durumda gösterebileceğiniz bir belge yoksa büyük ihtimalle kredi kartı limiti arttırma talebiniz olumsuz olacak yanıtlanacaktır.

Kredi kartınızın sürekli aktif olarak çalışması, farklı alanlarda kullanılması limitin artması için geçerli bir nedendir. Ancak düzenli olarak kredi kartı kullananların dikkat ettikleri ya da hassasiyetle çok fazla açılmamaya dikkat etmeleri güzel bir şey olduğu gibi kredi kartı ile sadece fatura ödeme işlemlerini yapmaları kredi kartı limit arttırma için geçerli bir neden olarak kabul edilmemektedir. Başında da dediğimiz gibi farklı alanlarda kullandığınız zaman ve sürekli olarak verilen limiti tam olarak sıfırladığınız zaman banka denetçilerinin dikkatinden kaçmayacaktır. Bu durumda kredi kartı limit arttırma talebinde bulunmasanız bile banka bunu otomatik olarak yapacaktır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir