Kredi Notu Neden Düşer ?

Bankalar, günümüzde finansal destek verme noktasında en çok tercih edilen alanlardır. Ancak bu alanlarda çalışan kişilerin bazı konularda çok dikkatli davranmaları gerekiyor. Örneğin bir kredi kartınız var ve her ay bunu düzenli olarak kullanıyorsunuz. Eğer kredi kartı ödemelerinizi yaparken sürekli olarak asgari ücret üzerinden ödeme yapıyorsanız, kredi notunuzun düşmesi için büyük bir nedenle karşı karşıya olduğunuzu bilmelisiniz. Dolayısı ile ya kredi kartı kullanımını düzenli bir hale sokmanız gerekiyor ya da ödeyemeyeceğiniz tutarlarda alışveriş yapmamanız gerekiyor. Ancak bu şekilde bir kullanım sağlarsanız, kredi notu düşme nedenleri ile karşılaşmadan bankalarla daha uyumlu bir şekilde çalışabilirsiniz.

Yine kredi notu düşme nedenleri arasında görünen bir diğer husus ise kredi kullanımıdır. Burada da yine kredi kartında olduğu gibi dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kullandığınız kredinin ödeme tutarını net şekilde hesaplamak olacaktır. Eğer sizi aşan bir ödeme ile karşılaşacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle böyle bir girişimde bulunmamanızı öneriyoruz. Yahut erken fark etmez durumunda banka ile anlaşma yoluna giderek taksit sayısının arttırılmasını sağlamanız, rahat etmenizi sağlamakla birlikte kredi notunuzun düşmemesini de etkileyecektir.

Kredi notunun düşük olmasının nedenlerinden biri de SSK olmadan ya da sosyal bir güvenceniz olmadan çalışmanızdır. Bankalar zaman zaman bu tip kişilere de kredi kartı verebilmektedirler. Ancak bu kredi notunuzun yüksek olacağı anlamına gelmez. Bu gibi nedenler, kredi notunun düşme nedenleri olarak görülmektedir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir