Kredi Notunu Yükseltme Yolları

Bankaların kredi notunu ya da kredi puanını görmek isteyen herkese kapılarını açması ile beraber işe alınma durumlarında bile kredi notu son derece önemli bir hale geldi. Kredi notunuz daha önce bankalarla ilgili olumsuz gelişmelerden dolayı düşük olabileceği gibi daha önce hiçbir banka ile irtibatınız olmadığı için de düşük olabilir. Size bu yazı ile kredi notunu yükseltme yolları açıklayacağız. Bu teknikler ile kredi notunuz kolay olarak yükselecektir.

Kredi notunu yükseltme şekillerinin başında kullanmadığınız hesapları kapatmanız olacaktır. Çeşitli bankalarda yer alan ve kullanmadığınız açık hesaplar kredi puanı için olumsuz etkili. Eğer kullanmadığınız hesabınızı kapatırsanız 1 ya da 2 ay içinde bu olumlu süreç kredi notu raporuna yansıyacaktır. Bir diğer yöntem bankalara olan borçlarınızı bir an önce ortadan kaldırmanız olacaktır. Yalnızca bankalara değil, adınıza olan tüm faturaları en kısa zamanda ödeyin. Borçlarınızı zamanında ödemek ve özellikle de kredi kartı ödemelerini takip etmek son derece etkili bir puan yükseltme aracı olacaktır.

Bankalarla çalışmak da kredi notunu arttırma şekilleri bir tanesidir. Otomatik ödeme talimatlarınızı banka ya da direkt kredi kartı hesabınızdan yapabilirsiniz. Nakit alışveriş yerine banka hesabınızdan alışveriş yapmak da skoru olumlu etkileyecek bir faktördür. Bunun haricinde sizi zorlamayacak bir parayı da kısa vadeli bir hesap açarak, yatırım amaçlı olarak değerlendirebilirsiniz. Bankalara kredi kartı ya da kredi talebinde bulunmayın.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir