Kredi Transferi Hesaplama

Var olan kredinizi yeniden yapılandırabilmeniz için kendi bankanız ile görüşebileceğiniz gibi başka diğer bankalarla da görüşerek, transfer işlemini yapabilirsiniz. Fakat kredinizi başka bir bankaya transfer işlemini gerçekleştirirken kredi transferi hesaplama işlemini  de unutmamalısınız.  Çünkü önceki bankada kalan ana para üstünden %2 oranında erken kapama cezası uygulanabilir. Yeni ipotek, dosya ve ekspertiz ücretleri ile birleştiğinde yeni bir bankaya geçiş yapmak önemli bir yükü de beraberinde getirebilir. Mevcut bankanız da farklı bankaların sunacağından daha yüksek oranda teklif vermeyi tercih edebilir.

Kredi transferi hesaplama durumunda yeni bankaya geçişte yapılacak olan bütün ek masraflar, bankanın teklifi doğrultusunda bankaya ödenecek ve faiz de eklenerek toplam maliyet hesaplanacaktır. Mevcut bankanın teklifi bu maliyet ile kıyaslanmalıdır. Bu doğrultuda toplam maliyeti düşük olacak olan bankadan krediyi refinanse etmek daha mantıklı olacaktır.

Kredi transferi hesaplama işlemi özel ödeme planı oluşturup, maliyetinizi daha da aza indirgeyebilirsiniz. Refinansmanın bir diğer avantajı da eski krediyi kapatıp, yeni bir kredi açılacağından ödeme planını da yeniden belirleyebilmeniz olacaktır. Diyelim ki krediyi sabit taksitli şekilde kullandınız fakat aradan geçen sürede iş değişikliği yaptığınız ve artık yılın belirli dönemlerinde elinizde toplu para oluyor. Bu durumda transfer yaparken yeni açılacak olan krediye ara ödemeler ekleterek, toplam maliyeti de düşürebilirsiniz. İleride ödeme yapmak istediğinizde de erken ödeme cezası ödemek durumunda kalmamış olursunuz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir