Kredi ve Kredi Kartı Dosya Masraflarının Geri Alınması 2016

Bankacılık hizmetlerinden faydalanırken kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin aidat ve dosya masraflarını artık geri alabilirsiniz. Kredi ve kredi kartı dosya masraflarının geri alınması 2016 hakkında bilgileri yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Bankalardan alınan kredi kartlarından nakit avans ve alışveriş yapma imkanı sağlayan ve aydan aya ödemesi gereken kartlardır. Birçok banka yılda bir kez olmak üzere kredi kartları üzerinden kart aidatı adı altında ücreti alınmaktadır. Kanunlarla kredi kartı aidatlarının önüne geçilmiş olmasına karşın bankalar ısrarla her yılın son ayı kredi kartı aidatı almaktadırlar. Çalışılan bankanın müşteri hizmetleri aranarak aidata itiraz edildiğinde genellikle geri alınan aidatlar aslında birçok kişinin bankalarla uğraşmak istememesi sonucu bankalara kalmaktadır. Kredi kartı aidatlarını geriye dönük olarak 10 yıllık ödenmiş ücretler artık geri alınabilecek. Kredi kartı aidatlarını geçmişe yönelik geri almak için hangi bankadan kredi kartınız varsa o bankaya bir dilekçe yazarak ödediğiniz aidat ücretlerini geri alabilirsiniz.

Bankalardan almış olduğunuz kredilerin dosya masraflarını geri alınması için kredi kullandığınız bankadan alınan dosya masrafını belirten bir dekont aldıktan sonra, bankanın genel müdürlüğüne dilekçe yazıp her ikisini de posta yolu ile bankanızın genel müdürlüğüne göndermeniz gerekmektedir. Yaşadığınız ilin tüketici hakem heyetlerine de müracaat ederek kredi dosya masraflarının geri alınmasını sağlayabilirsiniz. Bankaların bir kısmı dosya masrafını ödememek için çabalarken tüketici hakem heyetleri vasıtasıyla yapılan başvurularda dosya masrafını geri alma riskiniz azalmaktadır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir