Öğrenci Banka Hesabı

Banka hesabı, herkes için gerekli olan bir araçtır, para gönderme veya para almak için kullanılan banka hesabı, özellikle öğrenciler için çok daha gereklidir. Öğrenci banka hesabı, bu anlamda bankaların farklı avantaj ve özelliklerle donattıkları bir hizmettir.

Diğer hesaplara göre daha bir avantajlı olan bu hesap sayesinde, dışarıda okul okurken ailenizden ya da başka birinden gelecek para için herhangi bir ücret kesimine uğramadan paranızı hesabınıza alabilirsiniz. Her bankada bulunan bu hizmet için başvuru şartları hemen hemen tüm öğrencilere uyumlu bir şekildedir. Yani kredi kartı gibi ekstra özelliklerin aranmadığını söyleyebiliriz.

Öğrenci banka hesabı başvurusu

Avantajlarıyla dolu ve kullanım detaylarıyla işinizi en iyi şekilde görebilecek banka hesabına sahip olmak için aşağıdaki evrakları herhangi bir banka şubesine teslim etmeniz yeterli olacaktır.

  • İkametgâh belgesi
  • Üniversite kimlik kartı
  • Ehliyet / Nüfus cüzdanı
  • “ÖSYM Üniversite Sınavını Kazandı” ibaresinin yer aldığı belge.

Yukarıda saymış olduğumuz belgelere sahip olmanız, öğrenci banka hesabı açtırmak için yeterli olacaktır. Avantajlarıyla dolu bir hesaba sahip olmak için başvuru için en yakın banka şubesine uğrayabilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir