Öğrenci Devlet Kredisi

Öğrencilik hayatının en can sıkıcı yönlerinden biri de masrafların her geçen sene daha bir artmasıdır. Bunun için alınan tedbirler, öğrencilerin kendilerince getirdikleri çözümler derken, masrafları az daha asgari düzeye indirmekte başarılı olunabiliyor. Ancak bu da bir yere kadar çözüm olabiliyor. Bunun için kredi başvurusu yapmak zorunda kalan öğrenciler, aldıkları kredilerle daha rahat bir eğitim sürecinden geçebiliyorlar.

Öğrenci Devlet Kredisi

Devlet kredisi alan öğrenciler ise bu anlamda daha şanslıdırlar. Çünkü özel bankaların verdikleri kredilerden çok daha kolay ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Her sene düzenli olan Kamu Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından öğrencilere verilen devlet kredisi sayesinde, öğrenim hayatı daha rahat bir düzeyde ilerleyebiliyor.

Ancak her öğrenci için devlet kredisi almak kolay olmayabiliyor. Öncelik sırası verilen; yetim çocuklar, şehit ve gazi çocukları, lise ve düzeyini yurt bünyesinde tamamlamış öğrenciler, daha öncelikli sıralarda oldukları için diğer öğrenciler biraz daha sonra sıralarına girebilmektedirler. Ancak yine de ne olursa olsun eğitim hayatının kalite standartlarında olması için devlet kredisi başvurusu yapmanızı öneriyoruz. Gerekli bilgiler ve başvuru formu KYK’nın resmi web sitesinde bulunmaktadır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. Bir Dost diyor ki:

    2014 yılında üniversiteden mezun oldum. Şuanda yeniden üniversite okuyorum. 2500 TL civarında borcum var ödemezsem ne olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir