Öğrenci Kredi Çekebilir mi ?

Öğrencilik hayatının en büyük sıkıntılarından biri de maddi olanaksızlıklardır. Özellikle de üniversite öğrencileri için bu sorun çok daha fazlasıyla görülmektedir. Ancak bankalar, öğrenciler için sağladıkları kolaylıklar ile daha rahat bir eğitim dönemi geçirmelerine yardımcı olmaktadırlar. “öğrenci kredisi” adı ile sundukları hizmet, aslında öğrencinin kendi başına alabileceği bir kredi değildir. Ya da bir diğer deyimle, eğer öğrencinin sabit bir geliri yoksa ancak velisiyle birlikte kredi kullanabilir.

Öğrenci kredi Çekebilir mi

Sık sorulan sorulardan biri olarak görülen “Öğrenci kredi çekebilir mi?” sorusuna net olarak yanıt verilecek olursa şunları söyleyebiliriz;

Öğrenci kredisi almak için velinizle başvuru yapmanız gerekiyor. Ya da sabit bir gelirinizin olması gerekiyor. Velinizle birlikte başvuru yaptığınızda, “öğrenim kredisi” veya “öğrenci kredisi” adı altında başvurduğunuzda, faiz oranları daha düşük olur ve ödemelerde daha esneklikler gösterilir. Bu nedenle böyle bir krediye ihtiyacınız var ise kesinlikle öğrenci olduğunuzu belirtmenizde fayda vardır. Aksi halde velilerinizin alacağı ihtiyaç kredisi ile işinizi görseniz bile ödemelerde daha fazla sıkıntıya düşeceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir