Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır ?

Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri ve Açık Öğretim fakültelerinde okuyan şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölmüş öğrenciler, iki yıllık üniversiteden 4 yıllık üniversitelere geçiş yapan öğrencilerin faydalandıkları öğrenci kredisi, öğrenim hayatının çok daha rahat geçmesini sağlamak amacıyla devlet tarafından sunulan bir imkândır.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır

Krediyi almak için öncelikle TC uyruklu olmanız ve yurtiçinde okul okumanız gerekmektedir. Bu özelliklere sahip iseniz öğrenci kredisi almanız çok daha rahat olacaktır. Öğrenci kredisi başvurusunda bulunmak için yapmanız gereken şey ise Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’ın resmi web sitesiniz ziyaret ederek verilen formu doldurmanız gerekiyor. Bundan sonrası için sonuçların açıklanmasını beklemeniz gerekecektir.

Öğrenci kredisi nasıl alınır sorusunun yanıtları için yine KYK resmi web sitesinde bilgilendirmeler yapılmaktadır. Her sene düzenli olarak sunulan kredi olanağı ile öğrencilik hayatınızın çok daha rahat geçmesini sağlayabilir, ailenizin maddi anlamda daha fazla yük altına girmesini engelleyebilirsiniz. Başvuru tarihleri Ocak ayında başlamakta olup Ekim ayında ise sonuçları açıklanmaktadır. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için önceki konumuz “Yüksek Öğrenim Kredi Başvurusubaşlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir