Öğrenciye Kefilsiz Kredi

Bankaların hiçbiri öğrencilere kredi verirken kefil istemezler aslında. Ancak buna ek olarak da bilinmesi gereken bazı önemli bilgiler vardır. Kredi almak isteyen öğrencinin kesinlikle sabit bir gelirinin olması gerekiyor. SSK’lı bir işte çalışması ve düzenli aldığı bir maaşı varsa öğrenciye kefilsiz kredi veren bankaları bulmak da çok daha rahat olacaktır. Ya da velinizin adına da kredi çekebilirsiniz.

Bunun için de yine velinizin sabit bir maaşının olması gerekiyor. Aksi halde kredi almanız yine imkansız olacaktır. Tüm bunları söylerken tabi umutsuzluğa düşmenizi istemeyiz. Bunun için şöyle bir parantez açmak gerekiyor. Eğer KYK’dan devam eden bir bursunuz varsa, bunun üzerine de öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalarla görüşebilirsiniz.

Bir şekilde öğrencilerin ihtiyacını karşılamak adına bankalar bazı esneklikler getiriyorlar. Ancak tüm bunların kefilsiz mümkün olmadığını söylemek gerekiyor. Öncelikle sabit bir gelir o yoksa kesinlikle devam eden bir bursunuzun olması gerekiyor. Ancak bu şekilde bankalardan yararlanarak öğrenciye kefilsiz kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Garanti bankası, ziraat bankası, yapı kredi bankası, vakıf bank ve aklınıza gelen tüm bankalarda durum budur.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir