Öğrenciyim Kredi Çekebilir miyim ?

Öğrencilerin genel olarak merak ettikleri şeylerden biri de öğrenci olmaları halinde kredi çekip çekemedikleridir. Aslında genel olarak bu konuda bilgilendirmeleri bir önceki konularımızda belirtmiştik. Tabi bunu yaparken bankalara göre sıraladığımız için “öğrenim kredisi başlığı altında ya da “öğrenci kredisi” başlıkları altında şekillendirmiştik. Şimdi ise çokça merak edilen ve bilinmesi gereken konulardan biri olarak karşımıza çıkan “Öğrenciyim Kredi Çekebilir miyim?” sorusu hakkında yanıt verelim.

Öğrenciler, özellikle de üniversite ve daha üst okul dönemlerinde daha fazla harcama yapmak zorunda kalırlar. Okul masrafları, kayıt masrafları derken bir hayli sıkıntıya düşerler. Bu sıkıntı zamanlarında öğrencilerin imdadına bankalar yetişir. HSBC, Garanti bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş bankası gibi ülkemizin önde gelen bankaları öğrenciler için kredi verme konusunda adeta birbirleriyle yarış içerisine girerler. Bu da öğrencilerin yükünün hafiflemesinde büyük oranda yardımcı olur.

Tabi ki Öğrenciyim Kredi Çekebilir miyim? Sorusuna karşın “evet” cevabını vermek gerekiyor. Ancak yine de kredi çekerken dikkat etmeniz ve tercih etmeniz gereken bankalar hakkında bilgi sahibi olmanız da gerekiyor. Sitemizin ilgili bölümlerini ziyaret ederek tüm bu söylediklerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

1 Yorum

  1. Bir Dost diyor ki:

    Bankalar öğrencileri de batıracak tamamen. 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir