Öğrenciyim Kredi İhtiyacımı Nasıl Karşılayabilirim ?

Öğrencilik dönemlerinin en zor şartları da ekonomik durumda sıkıntılı olunan dönemlerdir. Bu dönemlerde genel olarak öğrencilerin yaptıkları ilk işlerden biri de öğrenci kredisi için gerekli araştırmaları yapmaktır. Biz de bu konuda sizlere yardımcı olarak gerekli araştırmaları yaptık. Gerek banka kredileri gerekse de KYK kredileri hakkında gerekli analizleri yaparak fikir vermek açısından faydalı olacak neticelere ulaştık.

Peki, Öğrenciyim Kredi İhtiyacımı Nasıl Karşılayabilirim?

Öncelikle devlet kredilerinden faydalanmayı denemenizi öneriyoruz. Çünkü devletten alacağınız kredinin geri ödemesi çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Mezun olunduktan sonra geçerli bir mazeretiniz olduğunda erteleme gibi bir şansınız olacaktır. Ancak yine de zor durumda iseniz ve kredi çekmek için bankalara da başvurabilirsiniz.

Çoğu bankanın öğrencilere yönelik sunmuş oldukları öğrenim kredisi ya da öğrenci kredisi seçeneklerini inceleyerek size en uygun ödeme koşullarına sahip olan bankayı seçebilirsiniz. Ama bankalarda şu konu biraz can sıkıcı olabilir. Eğer sabit bir geliriniz ya da sahip olduğunuz bir mülkünüz yoksa kredi çekmeniz biraz daha zor olacaktır. Ancak veliniz de yine bankaların sunduğu öğrenci kredisi fırsatlarından yararlanabilir.

Belki bunları da beğenirsin...

1 Yorum

  1. Murat Aksoy diyor ki:

    Öğrenciler için kredi olanakları maalesef ciddi anlamda kısıtlandı bu konuda kefilsiz kredi veren bankalar bi hayli az galiba 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir