Öğrenim Kredisi Başvurusu

Üniversite öğrencilerinin daha rahat bir eğitim hayatı yaşamaları için devlet tarafından sağlanan öğrenim kredisi bulunmaktadır. Öğrenim hayatına başlandığı andan itibaren başvurular yapılmakta olup, öğrencinin gerekli maddi durumu araştırıldıktan sonra uygun görüldüğü taktirde verilmektedir. Öğrenim kredisi başvurusu için yapılması gereken işlemler ise oldukça basittir. kyk.gov.tr adresinden, öğrenim kredisi için başvuru yapılabilmektedir.

Öğrenim Kredisi Başvurusu

Dönem başlarında aktif bir şekilde giriş-çıkışların olduğu sitede gerekli bilgilendirmeler ve olması gereken şartlar hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmıştır. Tüm bu şartlara sahip iseniz öğrenim kredisi başvurusu yapmanız çok daha rahat olacaktır. Kredi ve Yurtlar kurumu’nun öğrencilere sağladığı bu imkânlardan yararlanarak eğitim hayatının daha düzenli ve daha refah içinde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Resmi internet sitesinden, ilk defa başvuru yapacaklar, daha önce başvuru yapanlar ve başvuru sonucu öğrenme gibi alanlar bulunmaktadır. İlk defa öğrenim kredisi almak isteyenler için http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinde verilen formu doldurmaları gerekiyor. TCK, cilt no, Aile sıra no ve Sıra no alanlarını doldurduktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

1 ay gibi bir süre içerisinde öğrenim kredisi başvuru sonucunu yine kyk.gov.tr adresini ziyaret ederek kredi sonucu sorgulama ekranından ilgili bölümleri doldurduktan sonra krediniz hakkında bilgi alabilirsiniz. En iyi şekilde eğitim hayatının devam etmesine katkıda bulunacak kredi sayesinde masraflarınızın daha aza inmesini sağlayabilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir