Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ocak ayında KYK burs başvuruları yapıldı. KYK bursu, Gençil ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak verilen bir burstur. Bir diğer adıyla “öğrenim kredisi” de denmektedir. Bu burs, geri ödemelidir. Yani mezun olduktan sonra geçerli bir mazeretiniz yoksa ilk yıldan itibaren belirleyeceğiniz taksit seçenekleri ile borcunuzu ödemeniz gerekiyor.

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama

Öğrenim kredisi borç sorgulamak için yapmanız gereken işlem oldukça basittir. KYK’nın resmi web sitesinde, borç sorgulama bölümüne girerek ya da direkt olarak http://www.kyk.gov.tr/web/YENI_GRODEME/geriOdemeParametreGiris.do adresine tıklayarak öğrenim kredisi borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İki haneli bölümden oluşan sorgulama ekranına TCK No ve güvenlik kodunu girdikten sonra sorgulama işlemini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilik hayatının zorlu zamanlarında kolay ödemeli seçenekleriyle öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıran öğrenim kredisi, çok cazip ödeme koşullarına sahip olduğu için her yıl yüz binlerce öğrenci tarafından başvurulan burslardan biridir. Siz de okul hayatınızın rahat geçmesi adına öğrenim kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir