Öğrenim Kredisi Ne Kadar ?

Her yıl düzenli olarak devlet tarafından verilen öğrenim kredisi, yılın enflasyon değerlerine göre yükseltilere verilmektedir. Bu da yıl içerisinde öğrencinin ihtiyaçlarını daha rahat gidermesine yardımcı olmaktadır. “Öğrenim kredisi ne kadar?” oldu diye soranlara verilecek cevaplar vardır. Ancak bunu çok fazla irdelemek yerine, geçtiğimiz sene ile bu sene arasındaki farka dikkat çekmenin daha yararlı olacağını düşünüyoruz.

Öğrenim kredisi Ne Kadar

Geçtiğimiz yıl öğrenim kredisi ne kadardı?

2016 yılı öğrenim kredisi henüz açıklanmadı. Ancak 2014 yılı ile 2015 yılı arasında değişen rakam 30 TL idi. Yani 2014 yılında 300 TL olan öğrenim kredisi, 2015 yılında enflasyon rakamları göz önünde tutularak 330 TL’ye yükseltildi. 2016 yılı için henüz net bir açıklama olmasa da 400 TL olacağı yönünde söylentiler mevcuttur.

Aslında bu haberin kaynağı da seçim öncesi vaatlerden gelmektedir. Öğrenci kredisi ve burslar hakkında sizlere bilgi sunduğumuz sitemizde, öğrenim kredisi ne kadar sorusuna verilecek bir yanıt doğrultusunda sizlere bilgi sunacağız. Başvuru tarihlerinin sona erdiği öğrenim kredisi sonuçları Ekim ayında açıklanacaktır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir